امروز 7 بهمن 1399 (ه.ش) و 26 ژانويه 2021 (م)
شماره مطلب :
39627
تاريخ انتشار :
23 دي 1399 ساعت 12:34:59
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
رییس کل دادگستری: حوزه قضا به رفع مشکل واحدهای تولیدی کرمان کمک می‌کند

 

رییس کل دادگستری: حوزه قضا به رفع مشکل واحدهای تولیدی کرمان کمک می‌کند

 رییس‌کل دادگستری استان کرمان گفت: حوزه قضایی در راستای تحقق شعار سال به رفع مشکلات واحدهای تولیدی کمک می‌کند.

به گزارش نسیم صبا از ایرنا، یدالله موحد   در نشست خبری با اصحاب رسانه در جنوب استان کرمان افزود: در رابطه با حل مشکلات کارخانه سیمان عنبرآباد نیز  بررسی های لازم انجام خواهد شد که بدانیم مشکل این مجموعه در کجاست و سعی می کنیم راهکاری را در جهت حل مشکلات این مجموعه مشخص کنیم زیرا این مجموعه نیز  زمینه های ایجاد اشتغال بیشتر و توسعه اقتصادی در این شهرستان را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به این مطلب که هر هفته دو جلسه کارگروه استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی برای حمایت حقوقی از واحدهای تولیدی در دادگستری کل استان کرمان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: مشکلات واحدهای تولیدی شهرستانی نیز ابتدا در سطح شهرستان مورد رصد و پیگیری قرار می گیرد و در صورت عدم موفقیت در حل مشکلات آنها، در سطح استانی مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان در پاسخ به سئوال خبرنگاری در رابطه با  راهکارهای کاهش اصاله دادرسی، بیان کرد: دستگاه قضایی در ۴۰ ساله پس از انقلاب اسلامی کارهای بزرگی انجام داده و واحدهای قضایی و تعداد کارکنان و قضات به تعداد قابل توجهی در جنوب استان کرمان نیز افزایش داشته است.
موحد ادامه داد:  به تناسب نیاز، واحدها و قضات افزایش می یابد اما امیدواریم به نقطه ای برسیم که با کاهش دعاوی و اختلاف تعداد قضات کاهش یابد زیرا  راهکارهای کاهش اختلافات و دعاوی در سند تحول قضایی پیش بینی شده است.
وی اظهارداشت: بر اساس مفاد سند تحول قضایی، میزان دعاوی وارده به محاکم باید با استفاده از ظرفیت های مختلف از جمله نهادهای مدنی، شوراهای حل اختلاف، مصلحین و حکمین قرآنی کاهش یافته و اختلافات با صلح و سازش به پایان رسد تا قوه قضاییه بتواند به ماموریت های اصلی خود برای تامین امنیت پایدار و توسعه عدالت بپردازند و امورات قضایی را حل و فصل کند.
رییس کل دادگستری استان کرمان، هدف از سفر به جنوب استان را بررسی عملکرد شعب و محاکم این منطقه دانست و گفت: در نخستین روز از این سفر، مراسم تودیع و معارفه دادستان سابق و جدید عنبرآباد برگزار شد.
موحد ادامه داد: در این سفر چهار روزه عملکرد تمامی حوزه ها و محاکم مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرد.
وی دیدار با کارکنان و قضات جنوب استان و تبیین مفاد سند تحول قضایی را ازدیگر برنامه های سفر به جنوب کرمان برشمرد و گفت: تلاش می شود که گفتمان سازی مناسبی درون دستگاه قضایی در استان کرمان حول سند تحول قضایی شکل گیرد تا با سرعت و دقت مفاد این سند را در این استان اجرایی کنیم.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba