امروز 21 ارديبهشت 1400 (ه.ش) و 11 مه 2021 (م)
شماره مطلب :
39243
تاريخ انتشار :
06 شهريور 1399 ساعت 17:48:35
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
میدان کوثر پیاده راه می شود/ مرمت باغ لله در دستور کار است

 

 

میدان کوثر پیاده راه می شود/ مرمت باغ لله در دستور کار است

 شهردار کرمان از انجام مطالعات توسط مشاور به منظور تبدیل میدان کوثر به پیاده راه خبر داد.

به گزارش نسیم صبااز مهر، مهران عالم‌زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان داشت: در سال‌جاری در ادامه پروژه‌های عمرانی (پنج تقاطع غیرهمسطح) دو پروژه دیگر از جمله تقاطع غیر همسطح بلوار کشاورز به بهره برداری می‌رسد، همچنین در سال آینده پل الغدیر به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: امسال بحث تملک محور سردار سلیمانی از بلوار کوثر تا بلوار الغدیر خواهیم داشت همچنین جمع‌آوری و دفع آب‌های سطحی در دستور کار است ضمن اینکه بخشی از مطالعات آن انجام شده و در حال اجرا است.

شهردار کرمان گفت: امسال همچنین اجرای طرح پیاده راه میدان توحید (میدان ارگ)، طراحی و ساماندهی ورودی‌های شهر توسط مشاور انجام شده، همچنین میدان شورا که مطالعات آن در حال پایان یافتن است تا پایان سال بخشی از آن به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اجرای یک میلیون و ۸۳۰ هزار مترمربع آسفالت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان آسفالت ریزی در شهر کرمان طی امسال گفت: این طرح از ورودی کرمان از سمت هفت باغ آغاز شده است.

عالم‌زاده گفت: عملیات احداث آرامستان جدید مجدداً آغاز شده و مشکل آن با ارتش و اداره کل راه و شهرسازی رفع شده که تا پایان سال بحث تدفین انجام خواهد شد.

مرمت باغ لله در دستور کار است

وی با اشاره به اینکه مطالعات رینگ پیرامون شهر انجام شده که احتمالاً سه پل در آن قرار خواهد داشت و به زودی مرمت و بازسازی باغ لله نیز در دستور کار است.

عالم‌زاده تصریح کرد: از اقدامات دیگر شهرداری در سال جاری می‌توان به زیر ساخت عملیات احداث و ساخت مسکن مهر و همچنین بهسازی و نوسازی مدرسه شهرداری که قرار است تبدیل به فرهنگسرا شود اشاره کرد.

شهردار کرمان گفت: امسال برای اولین بار احداث پارک‌های بحران را در دستور کار داریم همچنین بحث طراحی و ساماندهی بلوار جمهوری، احیا و بهسازی قبه سبز، بحث طراحی و بهسازی میدان کوثر (که قرار است به پیاده راه تبدیل شود)، احیا و بدنه‌سازی بافت قدیم شهر، مطالعه و اجرای ساختمان شورای شهر، اضافه شدن ۲۰ دستگاه اتوبوس با اعتبار ۶۳ میلیارد تومان به ناوگان حمل و نقل شهری از دیگر اقدامات شهرداری کرمان است.

بهره برداری از ۲۰ پارک در شهر کرمان

عالم‌زاده افزود: طی سال‌جاری ۲۰ پارک با اعتبار ۴۲ میلیارد تومان تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید ضمن اینکه ۲۰ پروژه در حال بهره‌برداری است و ۲۰ پروژه هم در حال اضافه شدن به این پروژه‌ها است.

وی با اشاره به ۱۰۰ سالگی شهرداری کرمان بیان داشت: در راستای ۱۰۰ ساله شدن شهرداری کرمان چهار محور پیش رو خواهیم داشت؛ اول اینکه اینجا شهر کرمان و شهر حاج قاسم است که قطعاً یک برنامه در این خصوص خواهیم داشت، دوم رویداد مرز پر گهر که به ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی می‌پردازد و دو اتفاق فیزیکی یا عمرانی متناسب با رویداد ۱۰۰ سالگی شروع خواهد شد.

عالم‌زاده گفت: دنبال ساختمان فاخری هستیم که کاربری فرهنگی و هنری داشته باشد که با سرمایه‌گذار آن در حال رایزنی هستیم و به زودی کلنگ آن به زمین زده خواهد شود که با احداث و تکمیل آن در جنوب شرق کاربردی متفاوت خواهد داشت همچنین راه‌اندازی موزه شهرداری را در دستور کار داریم که تاریخ ۱۰۰ ساله شهرداری کرمان را به بازدید عموم می‌گذارد.

شهردار کرمان گفت: در سال‌جاری علی‌رغم مشکلاتی که در برگزاری مراسم به دلیل شیوع کرونا داشتیم برنامه‌هایی به صورت مجازی توسط شهرداری اجرا شد از جمله برگزاری ارکستر خواجوی کرمانی به مناسبت بزرگداشت خواجوی کرمانی که بازخورد خوبی در کل کشور به همراه داشت.

وی افزود: با فرا رسیدن ماه محرم و صفر شهرداری کرمان برنامه‌های ویژه محرم را در دستور کار خود دارد که به صورت برنامه‌های مجازی برگزار خواهد شد.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba