امروز 22 ارديبهشت 1400 (ه.ش) و 12 مه 2021 (م)
شماره مطلب :
39237
تاريخ انتشار :
06 شهريور 1399 ساعت 17:18:56
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
مدیرکل استاندارد: ۶۱۱ گواهینامه صادراتی در کرمان صادر شد

 

مدیرکل استاندارد: ۶۱۱ گواهینامه صادراتی در کرمان صادر شد

مدیرکل استاندارد استان کرمان گفت: این اداره‌کل ۶۱۱ گواهینامه صادراتی و ۱۱۴مورد اظهارنامه وارداتی برای محصولات و فرآورده های مشمول مقررات استاندارد طی تیرماه سال جاری صادر کرد.

به گزارش نسیم صبا:اسماعیل عاقلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی تیرماه سال جاری نسبت به بازرسی و نمونه برداری ۶۱۵ مورد از محموله های صادراتی مشمول مقررات استاندارد در استان اقدام شد.

وی اظهار داشت: پس از بررسی و آزمون های انجام شده، تعداد ۶۱۱ گواهینامه صادراتی برای محصولات پسته، مغز پسته، انواع خرما و رطب به وزن ۱۲ هزار و ۱۷۶ تن به مقصد کشورهای کانادا، روسیه، چین، آلمان، دبی، عراق، افغانستان، هندوستان، ترکیه، ایتالیا و قزاقستان از این اداره‌کل صادر شده است.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به کنترل و نظارت بر محموله های وارداتی مشمول مقررات استاندارد گفت: این اداره‌کل نسبت به بازرسی، نمونه برداری و بررسی اسناد و مدارک محموله های وراداتی اقدام و در این زمینه تعداد ۱۱۴ مورد گواهینامه انطباق کالاهای وارداتی (مجوز واردات) در استان صادر کرد.

وی ادامه داد: عمده محموله های وارداتی مورد بررسی شامل قطعات منفصله و قطعات یدکی خودرو، مواد اولیه و تجهیزات حد واسط تولید، ماشین آلات خط تولید واحدهای تولیدی استان هستند.

عاقلی تصریح کرد: همچنین طی تیر ماه سال جاری تعداد هفت مورد تعیین ماهیت صادراتی و وارداتی در اداره کل استاندارد استان کرمان انجام گرفته است.

طرح استانداردسازی وسایل سنجش در کرمان اجرا شد

وی همچنین از آزمون ۳۸۰ وسیله سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی در اجرای طرح آزمون های دوره ای وسائل سنجش مراکز عرضه و توزیع کالا در سطح استان کرمان در تیر ماه سال جاری خبر داد.

مدیرکل استاندارد استان کرمان افزود: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و جلوگیری از کم فروشی طی تیرماه سال جاری طرح استانداردسازی وسایل سنجش مراکز عرضه و توزیع کالا در سطح استان کرمان اجرا شد.

وی افزود: در این طرح بازرسان شرکت مجری با مراجعه به محل ها و مراکز عرضه و اصناف استان نسبت به کنترل، بازرسی و انجام آزمون‌های دوره ای وسایل سنجش از جمله ترازو، وزنه ترازو،  باسکول متحرک و وزنه باسکول متحرک اقدام و با نصب برچسب های مخصوص استاندارد صحت عملکرد این وسایل را مورد تایید قرار می دهند.

عاقلی ادامه داد: در این راستا تعداد ۳۸۰ مورد آزمون وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی مورد آزمون قرار گرفت و ۴۱ مورد باسکول های وسایل نقلیه چرخدار جاده ای آزمون شدند.

وی تصریح کرد: وسیله سنجش شامل انواع باسکول متحرک، ترازوی دیجیتال، ترازوی توزین طلا و ترازوی مرغی را مورد بررسی، کنترل و آزمون قرار گرفته، همچنین تعداد ۴۶۵ مورد پلمپ گذاری وسایل توزین انجام شده است.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba