امروز 24 تير 1399 (ه.ش) و 14 ژوئيه 2020 (م)
شماره مطلب :
39139
تاريخ انتشار :
29 دي 1398 ساعت 10:47:54
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
بیش از۲۲۷ مددجوی جرائم غیرعمد در استان کرمان آزاد شدند

 

۲۲۷ مددجوی جرائم غیرعمد در استان کرمان آزاد شدند

 به گفته مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان، با برگزاری ۱۷ نشست هیات مدیره ستاد دیه در این استان، زمینه آزادی ۲۲۷ مددجوی جرائم غیرعمد از زندان فراهم شد.

به گزارش نسیم صباازایرنا، سید حجت الله موسوی قوام روز یکشنبه در نشست هیات امنای ستاد دیه نمایندگی استان کرمان افزود: پیش بینی می شود تعداد مددجویان جرائم غیر عمد از زندان ها تا چند روز آینده به ۲۵۰ نفر افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه برای آزادی مددجویان جرایم غیرعمد از زندان های استان کرمان در سال جاری بیش از ۸۰ میلیارد ریال از سوی ستاد دیه پرداخت شده است، عنوان کرد: ۱۹۸ نفر از مددجویان جرائم غیرعمد از محل کمک های خیران آزاد شده اند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان ادامه داد: ۶ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد استان کرمان با استفاده از کمک ویژه ستاد دیه مرکز به مبلغ چهار میلیارد و ۸۰ میلیون ریال، ۱۱ نفر با استفاده از تسهیلات بانکی به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۸۵۶ میلیون ریال و ۱۲ نفر با استفاده از کمک های صندوق تامین خسارت های بدنی به مبلغ ۱۵ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال از زندان آزاد شده اند.

موسوی قوام با اشاره به اینکه در ۱۰ ماه امسال با ۱۶۶ نفر از شکات نیز مذاکره شده که ۹۵۰ میلیارد ریال اخذ رضایت شاکی انجام شده ، تاکید کرد: آخرین وصولی جشن های گلریزان از مجموع ۹۰ میلیارد ریال تعهد خیران، ۷۲ میلیارد ریال بوده است.

وی ضمن بیان این مطلب که در سه ماه اخیر شاهد افزایش آمار ورودی مددجویان جرایم غیرعمد به زندان های استان کرمان بوده ایم، گفت: در حال حاضر ۲۳۰ مددجوی واجد شرایط در زندان های استان  حضور دارند که از این تعداد ۱۱۵ نفر به دلیل چک های برگشتی و بدهی مالی، ۸۴ نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه، ۱۷ نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت نفقه و ۱۴ نفر به دلیل بدهکاری دیه وارد زندان شده اند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان با بیان اینکه ۱۴ نفر از مددجویان زندان های این استان  از سال ۹۷ در زندان هستند که برای جلب کمک ستاد دیه این افراد باید اعسار آنها پذیرفته شود، گفت: چهار نفر از این افراد در زندان کرمان، چهار نفر در زندان رفسنجان، دونفر در زندان بم، دو نفر در زندان زرند ویک نفر در هر یک از زندان های منوجان و جیرفت حضور دارند.

موسوی قوام گفت: ۱۴ نفر با پرداخت بیش از ۱۲۱ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات در آستانه آزادی هستند که عمدتا سقف بدهی آنها کمتر از ۱۰ میلیون تومان بوده است.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba