امروز 6 خرداد 1399 (ه.ش) و 26 مه 2020 (م)
شماره مطلب :
38820
تاريخ انتشار :
11 آذر 1398 ساعت 18:51:58
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
دستکاری خودسرانه سیستم سوخت خودرو عواقب خطرناکی دارد
 

دستکاری خودسرانه سیستم سوخت خودرو عواقب خطرناکی دارد

 سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: تزریق گازهای مایع خارج از جایگاه های عرضه سوخت و دستکاری در سیستم‌های سوخت‌رسان بخصوص سیستم خودروهای گازسوز، منجر به ایجاد خطرات جانی و مالی برای شهروندان می‌شود.

به گزارش نسیم صبابه نقل از ایرنا:رضا میرزایی روز دوشنبه ضمن هشدار درباره عواقب خطرناک دستکاری در سیستم خودروهای گازسوز افزود: برخی افراد با وارونه‌ کردن سیلندر، مایع گاز خارج شده را به داخل خودرو تزریق می‌کنند که با توجه به غیر اصولی بودن و فوق العاده خطرناک بودن این اقدام عواقبی بسیار خطرناک خواهد داشت.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کرمان با اشاره به بروز حوادث و آتش‌سوزی‌های ناشی از دستکاری تعمدی سیستم خودروهای گازسوز، اظهار داشت: تجربه نشان داده در سال‌های قبل نیز با سهمیه‌بندی بنزین، برخی از رانندگان به سمت استفاده از خودروهای گازسوز رفتند.

وی تاکید کرد: برخی افراد سودجو، مخازن LPG یا CNG دست‌ دوم را به عنوان سیستم‌های کم‌کارکرد به فروش می‌رسانند و مخازن گازسوزی که سال‌ها در یک خودرو کار کرده و باید اسقاط شود، پس از رنگ‌آمیزی و به عنوان سیستم های گازسوز کم‌کارکرد به فروش می‌رسانند لذا تغییر خودسرانه سیستم های سوخت‌رسانی خودرو، عواقب خطرناکی در پی دارد.

میرزایی گفت: محیط ایمنی برای سوخت‌رسانی در جایگاه‌های عرضه سوخت، تعبیه شده و اپراتورهای آموزش دیده و تجهیزات مناسب در این جایگاه‌ها وجود دارند که این امر خطرات احتمالی سوخت‌گیری خودروها را کاهش می‌دهد.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba