امروز 6 خرداد 1399 (ه.ش) و 26 مه 2020 (م)
شماره مطلب :
38809
تاريخ انتشار :
10 آذر 1398 ساعت 14:07:11
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
جشنواره خرمای کلوته در کهنوج برگزار می‌شود

 

جشنواره خرمای کلوته در کهنوج برگزار می‌شود

 مدیر اجرایی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان در جنوب استان از برگزاری جشنواره خرمای کلوته در کهنوج خبر داد و گفت: این جشنواره ۲۱ تا ۲۲ آذرماه جاری در این شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش نسیم صبا:علی محبان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی ظرفیت‌های جنوب کرمان است که با محوریت اتاق بازرگانی استان کرمان، سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان و کشت و صنعت جیرفت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جنوب استان کرمان توانمندی‌های زیادی دارد که با معرفی محصولات این منطقه و برنامه‌ریزی صحیح می‌توان در راستای شکوفایی، رشد و توسعه اقتصادی گام برداشت، افزود: یکی از این ظرفیت‌ها تولید خرما، به ویژه خرمای کلوته است.

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی در جنوب کرمان با ابراز تاسف از اینکه طی سالیان متمادی، این محصول بی‌نظیر جنوب کرمان با برندهای مختلف و بدون ذکر نام محل تولید راهی بازارهای داخلی و خارجی می‌شود، گفت: این امر موجب شده تا ارزش واقعی خرمای کلوته ناشناخته باقی بماند و ارزش افزوده واقعی آن به منطقه باز نگردد.

وی ادامه داد: در راستای توسعه بازار و صنایع مرتبط و ایجاد سرمایه برای مردمان جنوب استان کرمان و همچنین معرفی خاستگاه و توان تولیدی و رقابتی، طرح جشنواره خرمای کلوته جنوب کرمان مطرح و با استقبال مردم و مسوولان قرار گرفت‌.

محبان اظهار داشت: برای قوت بخشیدن به جشنواره خرمای کلوته کهنوج، این طرح به عنوان جشنواره ملی مطرح شد و در صدد ثبت این برنامه هستیم.

وی بیان کرد: سفیران و رایزنان اقتصادی کشورهای مختلف میهمان این جشنواره هستند.

خرمای کلوته (کلیته) دارای بازار داخلی و خارجی مناسبی بوده به طوری که یکی از مهمترین ارقام صادراتی خرمای ایران به شمار می‌رود.

کرمان با تولید ۲۵ درصد خرمای کشور رکورددار سطح زیر کشت خرما در ایران به شمار می‌رود و به طور میانگین سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع مختلف این محصول در مناطق گرمسیر جنوب و شرق این استان تولید می‌شود.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba