امروز 24 تير 1399 (ه.ش) و 14 ژوئيه 2020 (م)
شماره مطلب :
38572
تاريخ انتشار :
07 تير 1398 ساعت 19:48:02
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
مدیرکل بهزیستی کرمان: ۶ درصد از اعتبارات به حوزه پیشگیری از مواد مخدر تعلق می‌گیرد

 

 

 

۶ درصد از اعتبارات به حوزه پیشگیری از مواد مخدر تعلق می‌گیرد

به گزارش نسیم صبا:عباس صادق زاده در همایش بزرگداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: پیشگیری یکی از مهمترین موضوعاتی است که می‌تواند در امر مبارزه با مواد مخدر تأثیرگذار باشد بنابراین همه سیاست‌ها و تلاش‌ها نیز بیشتر در همین جهت است.

وی افزود: ما متعدد و مکرر به بحث پیشگیری می‌پردازیم اما به اندازه‌ای که به این موضوعات توجه می‌کنیم سیاست‌های آنها دنبال نمی‌شود.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان گفت: در طی سال‌ها گذشته روی برنامه‌های پیشگیرانه تاکید کردیم و دستگاه‌های متولی نیز تمام توان خود را گذاشته‌اند.

صادق‌زاده تصریح کرد: در سال گذشته در ۱۶۷ محله طرح اجتماع محور را پیاده کردیم همچنین ۲۴۹ تیم تسهیلگری تشکیل دادیم که ۵۰ مؤسسه و ساختار در این تیم‌ها کار می‌کنند که غیر دولتی هستند.

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار نفر را در برنامه‌های پیشگیری قرار دادیم، افزود: در بحث محیط‌های آموزشی در مهدکودک‌ها تاکید داشتیم که به شکل پایلوت در ۳۰ مهدکودک برای خانواده‌ها در کنار کودکان برنامه آموزش اجرا کردیم.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان گفت: اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد دختران در معرض خطر با کمک مراکز غیر دولتی را در دستور کار داشتیم همچنین اجرای کارزار رسانه‌ای از برنامه‌های دیگر ما بوده است که در بحث پیشگیری از مصرف مواد توانسته نقش خوبی در اطلاع رسانی داشته باشد.

وی افزود: در سال ۹۷ دو هزار و ۱۹۷ نفر در حوزه آموزش کارگری داشتیم همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی ارتقا دانش نیروهای متخصص در دستور کار بود.

صادق‌زاده گفت: در سال گذشته ۵۹ کارگاه پیشگیری از اعتیاد تشکیل شد همچنین ۱۲ مرکز دائمی مهارت‌های زندگی در حال فعالیت هستند در کنار این موضوع
۳۲ هزار و ۶۵ نفر آموزش دیدند.

وی افزود: ۶ درصد از کل اعتباراتی که از ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در اختیار ما قرار می‌گیرد به بحث پیشگیری تعلق گرفته است.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba