امروز 27 تير 1398 (ه.ش) و 18 ژوئيه 2019 (م)
شماره مطلب :
38520
تاريخ انتشار :
21 بهمن 1397 ساعت 06:42:35
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
بیش از14 میلیارد تومان پروژه در جمعیت هلال احمر کرمان افتتاح شد

 

به گزارش نسیم صبا: در آئینی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور و استاندار کرمان ضمن افتتاح مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات از سه دستگاه خودرو نجات و سیستم بیسم امداد و نجات رونمایی و کاروان های سلامت هلال احمر در روستاهای محروم استان با صرف 14 میلیارد تومان اعتبار آغاز بکار کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر کشور در این آیین گفت: همت اصلی این مجموعه برای خدمات رسانی به مردم و رفع مشکلات آنها است. 
علی اصغر پیوندی افزود: جمعیت هلال احمر همواره در صدد خدمت‌رسانی بیشتر درخدمت مردم بوده تا در راستای رفع نیازمندی ها و مشکلات مردم اقدام کند. 
وی با اشاره به افتتاح مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات در کرمان تصریح کرد: این مرکز از نظر وسعت دومین مرکز کشور و از نظر سازه و امکانات آموشی نخستین مرکز مجهز کشور است که در توسعه آموزش ها و نیز توسعه آموزش عمومی نقش بسزایی دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر کشور یادآور شد: کرمان، استان بسیار پهناور و با سابقه حوادث تلخ است و بر این اساس باید به توسعه و تجهیز خدمات امدادی و آموزش های امدادی نگاه ویژه ای صورت گیرد. 
پیوندی با تاکید بر اینکه برای آمادگی بیشتر در زمان حوادث، آموزش حرف اول را می زند، تاکید کرد: تلاشگران جمعیت هلال احمر مخلصانه و برای جلب رضایت خداوند تلاش می کنند. 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز گفت: در سفر رئیس جمعیت هلال احمر کشور در مجموع 14 میلیارد تومان پروژه در استان کرمان افتتاح می شود. 
رضا فلاح با اشاره به افتتاح مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات در روز جاری بیان کرد: برای احداث و تجهیز مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات 75 میلیارد ریال هزینه شده است. 
وی با اشاره به افتتاح اولین کارگاه جستجو و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان در مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات، عنوان کرد: تجهیزات امدادی برای عملیات های مختلف در حد پایه را در این کارگاه مهیا شده است.
وی خاطرنشان کرد: اعتباری نیاز است تا مرکزی نمونه برای آموزش های عمومی جمعیت هلال احمر در استان کرمان احداث شود. 
فلاح ادامه داد: 2 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار برای شبیه ساز زلزله در کرمان نیاز است زیرا این استانی حادثه خیز و زلزله خیز است. 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: امدادگران جمعیت هلال احمر به صورت مستمر مورد آموزش قرار می گیرند و این جمعیت در کرمان به دلیل بهره مندی از سازه های آوار، سازه های ارتفاع، امداد جاده، اسکان اضطراری و تیم آنست (سگ های تجسس) توانسته امدادگران کشوری را مورد آموزش قرار دهد.
فلاح یادآور شد: سه دستگاه خودروی نجات تیپ 2 به ارزش 51 میلیارد ریال خریداری و به ناوگان خودرویی جمعیت هلال احمر استان کرمان افزوده شده است. 
وی با اشاره به اینکه همراهی و وحدت بین مسئولان استان کرمان موجب شده که جمعیت هلال احمر این استان به قوی ترین دستگاه در بحران و حوادث تبدیل شود. 
وی به خدمات رسانی کاروان های سلامت در 160 منطقه محروم استان، تصریح کرد: در مجموع 2 میلیارد تومان اعتبار برای کاروان های سلامت هزینه شده است.
استاندار کرمان به همراه رئیس جمعیت هلال احمر کشور، نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استانداری و جمعی از مسئولان استانی از روند اجرای عملیات های امدادی از جمله امداد کوهستان، امداد جاده، امداد ارتفاع، مرکز آموزش های تخصصی جمعیت هلال احمر نیز بازدید کرد.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba