امروز 27 تير 1398 (ه.ش) و 18 ژوئيه 2019 (م)
شماره مطلب :
38381
تاريخ انتشار :
10 آبان 1397 ساعت 09:30:44
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
فعالیت ها در زمینه جلوگیری از کودک آزاری باید مستمر باشد
 

 

 فعالیت ها در زمینه جلوگیری از کودک آزاری باید مستمر باشد

 

به گزارش  نسیم صبا: محمدباقر اسلامی در کارگاه آموزشی خشونت با موضوع کودک آزاری که با حضور سازمان های مردم نهاد و مشاوران محلات برگزار شد، از حوزه مسائل مربوط به کودکان و تربیت نسل آینده به عنوان یکی از مسائل زیربنایی هر جامعه نام برد و گفت: بحث تکامل جسمی و روانی افراد در دوران کودکی بسیار حائز اهمیت بوده و کمترین بی توجهی در این دوران پیامدهای جبران ناپذیری به همراه دارد.

اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به ویژه به جنبه های روحی کودکان در کنار جنبه های جسمی، افزود: امروز کودک آزاری از جمله دغدغه های خانواده های به شمار می آید.

وی با اشاره به اینکه مساله خشونت علیه کودکان توسط حقوق ‌دانان، جامعه‌ شناسان و روان ‌شناسان مورد بررسی قرار گرفته است، ادامه داد: امروز جرم‌ انگاری آسیب به کودکان با عنوان کودک آزاری شناخته می ‌شود و در قانون مجازات اسلامی و قوانین متفرقه دیگر برای آن مجازات تعیین شده است.

اسلامی با تاکید بر اینکه فعالیت ها در زمینه جلوگیری از خشونت علیه کودکان باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد، گفت: کارشناسان اعتقاد دارند در کنار برنامه منسجم برای ارائه خدمات و بسته های حمایتی به اطفال باید فعالیت ها در این زمینه استمرار داشته باشد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: قطع فعالیت منجر به عدم کارایی و اثربخشی اقدامات انجام شده می شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد نقش تاثیرگذاری در مقوله پیشگیری از خشونت علیه کودکان دارند، تاکید کرد: افرادی که در حوزه مسائل اجتماعی فعالیت می کنند در قدم اول باید دلسوز باشند.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba