امروز 27 تير 1398 (ه.ش) و 18 ژوئيه 2019 (م)
شماره مطلب :
38380
تاريخ انتشار :
10 آبان 1397 ساعت 09:28:56
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
حذف تکدی‌گری در کرمان منوط به همکاری دستگاه‌های مربوط است

 

 

حذف تکدی‌گری در کرمان منوط به همکاری دستگاه‌های مربوط است

به گزارش نسیم صبا:مهدی نیکویی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه در بحث سامان‌دهی متکدیان، شهرداری فقط وظیفه جمع‌آوری متکدیان را برعهده دارد، اظهار کرد: در این راستا تعدادی خودرو و نیروی انسانی به صورت شبانه روز در حال گشت زنی در سطح شهر و جمع‌آوری متکدیان و انتقال آنها به اردوگاه و مکان های تعیین شده هستند.

وی ادامه داد: به صورت روزانه متکدیان از سطح شهر جمع‌آوری و طبق قانون تا ۴۸ ساعت در اردوگاه نگهداری می‌شوند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری کرمان با بیان اینکه تکدی‌گری علاوه بر این که چهره شهر را نازیبا می‌کند، سبب ایجاد و گسترش فرهنگ تنبلی و تن پروری در جامعه می‌شود، گفت: این مسئله همچنین سبب می‌شود کمک‌های مردم از راه معمول به دست افراد نیازمند نرسد.

نیکویی با بیان اینکه بر طبق مصوبات قانونی، شهرداری تنها موظف به جمع‌آوری متکدیان و تحویل آنها به اردوگاه است و نظارت بر سامان‌دهی متکدیان بر عهده سایر نهادها است، ادامه داد: پس از تحویل متکدیان به اردوگاه، با توجه به وضعیت‌شان به سازمان مربوط ارجاع داده می‌شوند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهردار کرمان با تاکید بر اینکه نهادهای مختلف هر کدام باید نقش خود را در این امر به صورت کامل ایفا کنند، اضافه کرد: بر اساس ماده شش آیین‌نامه سامان‌دهی متکدیان، سازمان بهزیستی باید افراد بی‌سرپرست، ناتوان، معلول و سالمندان نیازمند را تحویل گرفته، در اماکن مناسب نگهداری کرده و تحت آموزش قرار دهد.

نیکویی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز ضمن هماهنگی با مسئول اردوگاه، باید پوشش حمایتی و هدایتی لازم را برای افراد نیازمند، گمشده و درمانده برقرار کرده و شرایط و زمینه بازگشت آنان به زندگی عادی را فراهم آورد.

وی با تاکید بر اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز موظف است افراد مستعد و دارای توان کار را به طور رایگان تحت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مناسب قرار دهد، گفت: این نهاد همچنین موظف است برای اشتغال متکدیانی که دوره‌های مربوط را طی کرده‌اند، برنامه‌ریزی‌های لازم را از طریق مراکز کاریابی و صندوق فرصت‌های شغلی به عمل آورد.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهردار کرمان افزود: همچنین اتباع بیگانه باید به اداره امور اتباع بیگانه و متهمان نیز به دستگاه قضایی معرفی شوند.

نیکویی گفت: فرهنگ‌سازی در میان افراد جامعه باید انجام گیرد تا مردم از مجراهای مشخص به فقرا کمک کنند که این امر را می‌توان با کمک NGO ها و سایر اقشار محقق کرد.

وی با تأکید بر نقشNGO ها در کمک به رفع معضل تکدی‌گری تأکید کرد: هدف اساسی ما در رابطه با افراد متکدی، کاهش آسیب‌های اجتماعی است و در این راستا کمک NGOها برای حل این مشکل موثر خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری فقط وظیفه جمع آوری متکدیان از سطح شهر را برعهده دارد، تصریح کرد: در جهت پاکسازی شهر از وجود متکدیان عزم و اراده همه نهادها و سازمان های مربوطه باید وجود داشته باشد و شهرداری به تنهایی نمی تواند این معضل اجتماعی را برطرف کند.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba