امروز 27 تير 1398 (ه.ش) و 18 ژوئيه 2019 (م)
شماره مطلب :
38378
تاريخ انتشار :
10 آبان 1397 ساعت 09:20:18
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
توسعه دولت الکترونیک مورد توجه ویژه قرار گیرد

 

 

توسعه دولت الکترونیک مورد توجه ویژه قرار گیرد

به گزارش نسیم صبا:مصطفی رحمتی در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان اظهار داشت: در توسعه دولت الکترونیک سه شاخص خدمات آنلاین، زیرساخت‌های مخابراتی و سرمایه انسانی مطرح است که در دو شاخص خدمات آنلاین و زیرساخت‌های مخابراتی نسبت به میانگین دنیا عقب هستیم اما در بحث سرمایه انسانی تا حدی از میانگین دنیا جلوتر هستیم.

وی به اهمیت توسعه دولت الکترونیک اشاره کرد و افزود: راه برون‌رفت بسیاری از مشکلات مانند ترافیک، آلودگی هوا، حفظ محیط ‌زیست و... از مزایای توسعه دولت الکترونیک است.

وی با بیان اینکه در کشور ما آن‌طور که باید به توسعه دولت الکترونیک اهمیت داده نشده و پیشرفتی در این زمینه نداشته ایم، تصریح کرد: ایران در بین ۱۹۳ کشور دنیا رتبه ۱۰۶ در توسعه دولت الکترونیک را دارد.

مدیرکل فناوری اطلاعات استان کرمان عقب‌ماندگی توسعه دولت الکترونیک را حاصل کار مدیران دانست و گفت: آنچه موجب شده توسعه دولت الکترونیک در کشور نداشته باشیم به مدیران برمی‌گردد.

رحمتی با بیان اینکه کشور ما در منطقه آسیا رتبه ۱۷ در توسعه دولت الکترونیک دارد، یادآور شد: کشورهایی مانند بحرین، عمارات، قزاقستان، کویت، عربستان، قطر، ترکیه و عمان از ما بالاتر هستند و کشورهایی مانند مصر، سوریه، عراق و... بعد از ما قرار دارند.

مدیرکل فناوری اطلاعات استان کرمان با اشاره به این موضوع که در کشور ما روزانه ۱۰ میلیون برگ کاغذ مصرف می‌شود که دولت الکترونیک از این اسراف جلوگیری می‌کند، تصریح کرد: شفاف‌سازی، کوچک‌کردن دولت، صرفه‌جویی در هزینه‌های اداری و جلوگیری از فساد اداری از مزایای دیگر دولت الکترونیک است.

رحمتی تأکید کرد: ارتباط دولت با مردم، ارتباط بخش صنعت با دولت و ارتباط مردم با مردم سه بخش عمده دولت الکترونیک هستند.

رفسنجان بالاترین آمار استان کرمان در زمینه توسعه دولت الکترونیک

مدیرکل فناوری اطلاعات استان کرمان در ادامه گفت: رفسنجان بالاترین آمار در استان در زمینه توسعه دولت الکترونیک را دارد و ۵۰ درصد ادارات این شهرستان به شبکه دولت متصل هستند.

رحمتی با بیان اینکه ارتباط با شبکه اصلی بسیار ساده‌تر است و موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود، ابراز داشت: تا سال گذشته هزینه شبکه دولت سه میلیون تومان بود و الان ۱۰۰ هزار تومان شده و اگر دستگاهی به شبکه دولت وصل نشود به خودش و به مردم خیانت کرده است.

وی تأکید کرد: دستگاه‌ها باید به شبکه دولت وصل شوند تا در آینده اگر بخواهیم به سامانه‌های جدید وصل شویم زیرساخت آن فراهم باشد.

مدیرکل فناوری اطلاعات استان کرمان تصریح کرد: در حال حاضر ۳۵ سامانه روی شبکه دولت وصل است که یکی از این سامانه‌ها «احراز هویت» است که هیچ دستگاهی نباید از مردم تقاضای کپی شناسنامه یا کارت ملی داشته باشد بلکه خودش موظف است از طریق این سامانه کپی‌ها را چاپ کند.

مهر

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba