امروز 3 فروردين 1398 (ه.ش) و 23 مارس 2019 (م)
شماره مطلب :
38333
تاريخ انتشار :
19 شهريور 1397 ساعت 08:50:26
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
برگزاری پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای خلیج فارس در کرمان
 
برگزاری پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای خلیج فارس در کرمان

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان از برگزاری پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای خلیج فارس در استان کرمان خبر داد.

به گزارش نسیم صبا: محمدرضا علیزاده  در نشست خبری به مناسبت برگزاری پنجمین جشنواره بازی های رایانه ای خلیج فارس در کرمان اظهار داشت: استان کرمان از حیث تعداد مراکز و خانه های فرهنگی دیجیتال دارای ۱۲ مرکز در شهرها و روستاهای  ماهان، بم شاهرخ آباد، رحیم آباد، رفسنجان و کرمان است. یک مرکز دیجیتال در شهر کرمان داریم  و بعضی از این مراکز در کانون فرهنگی مساجد دایر هستند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان از حیث فعالیت های حوزه فضای مجازی و دیجیتا ل دارای ظرفیت بالایی است، افزود: کارهای شاخصی درسطح کشور مانند تولید انمیشین و موشن گرافی، تولید نرم افزار انجام می شود و بعضی از این مراکز به صورت تخصصی در زمینه بحث آموزش سواد رسانه ای کار می کنند.

علیزاده تصریح کرد: سواد رسانه ای یکی از دغدغه های جامعه است و به همین دلیل در سال ۹۵ به عنوان یکی از دستورهای شورای فرهنگ عمومی استان قرار گرفت و این امر منجر به تشکیل یک مرکز تخصصی دیجیتال در استان شد که کارها را در این حوزه پیگیری می کند.

وی گفت: توسط مراکز فرهنگی دیجیتال استان کرمان بررسی، تحلیلی و آمار فضای مجازی در استان از قبیل پیام رسان ها، تعداد کاربران، کانال ها و گروه ها و ضریب نفوذ آنها دنبال می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان در زمینه تولید انیمشین در سطح کشور جزو رتبه های اول است، بیان کرد: استان کرمان در تولید انیمشین و بازی از ظرفیت بالایی در کشور برخوردار است و بازی های رایانه ای کاوس دشمن، کوری کلاو و انیمیشن فیل شاه و ... از تولیدات استان کرمان هستند.

علیزاده افزود: ظرفیت بالا و وجود نیروهای توانمند در سطح استان کرمان یکی از دلایل  است که مرکز فناوری دیجیتال و اطلاع رسانی وزارت ارشاد قبول کردند  پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای خلیج فارس در استان کرمان برگزار شود.

وی تاکید کرد: امیدواریم برگزاری این جشنواره در جهت ارتقاع سطح کیفی کار بچه های کرمان موثر باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: هدف ما از برگزاری این جشنواره در کرمان ایجاد محیط شاد و سالم، تغییر نگرش خانواده به مبحث بازی های رایانه ای، نمایش توانمندی ها و ظرفیت استان در برگزاری رویدادهای کشوری و ... است.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba