امروز 24 مهر 1397 (ه.ش) و 16 اکتبر 2018 (م)
شماره مطلب :
38277
تاريخ انتشار :
05 مرداد 1397 ساعت 14:12:56
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
برگزاری دوره آموزشی شرکت گاز استان کرمان در راستای پیاده سازی مدل تعالی سازمانی
 
این دوره ها تحت عناوین مروری بر تعالی سازمانی ( مدل EFQM ) ، تربیت ارزیاب و منطق رادار برگزار و طی آن مدیران و کارشناسان شرکت گاز استان کرمان آموزش های لازم را فراگرفتند.
به گزارش نسیم صبا:مهندس فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ضمن بیان این مطالب افزود: مدل تعالی سازمانی مدلی است که سازمانها را ارزیابی و عملکرد آنها را اندازه گیری می نماید. این مدل به سازمانها کمک می کند تا ضمن مقایسه وضعیت موجود و مطلوب خود، تفاوتها را شناسایی کرده و با بررسی علل وقوع این تفاوتها راه حلهای بهبود وضع موجود را پیدا و آنها را اجرا نمایند.
وی در ادامه بیان داشت: از دیدگاه تعالی سازمانی یکی از ملزومات برتری ، کسب نتایج متوازن است که شامل نتایج حاصل برای تمام کارکنان ، مشتریان ، شرکاء ، تامین کنندگان و جامعه می باشد. یعنی بر خلاف مدلهایISO 9000 که در آنها، تاکید بیشتر بر رضایت مشتری است ، درمدل EFQM رضایتمندی و نتایج مربوط به همه ی ذینفعان مد نظر قرار می گیرد.
ایشان همچنین تصریح نمود : عوامل دخیل در مدل سرآمدی EFQM را در دو حوزه  توانمند سازها و نتایج بررسی می کنند که در بخش نخست رهبری ،کارکنان ، خط مشی و استراتژی ، شراکت ها و منابع و فرایندها موردبررسی قرار گرفته و در بخش دوم نیز نتایج کارکنان ،نتا یج مشتری ،نتایج جامعه و  نتایج کلیدی عملکرد ارزیابی می شوند.
مهندس فلاح تصریح نمود : طبق هدف گذاری های صورت گرفته ، برآنیم با برگزاری دوره های مورد نظر و ارائه آموزش های لازم به تمامی مدیران و کارکنان کلیدی ، تا پایان مرداد ماه  خودارزیابی ها انجام و تا پایان شهریور نیز اظهار نامه ها تکمیل گردد تا بدین ترتیب امکان شرکت در جایزه تعالی و پیوستن به کلوپ تعالی شرکت ملی گاز ایران در سال جاری فراهم شود.
تدریس این دوره های آموزشی را آقای بابک گودرزی ، مدرس و ارزیاب سیستم های مدیریت بر عهده داشتند.
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba