امروز 24 مهر 1397 (ه.ش) و 16 اکتبر 2018 (م)
شماره مطلب :
38270
تاريخ انتشار :
05 مرداد 1397 ساعت 13:50:13
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
ضرورت ایجاد شورای راهبردی و مدیریت در حوزه‌ی ورزش
شهردار کرمان گفت: ورزش برای شهر و شهرداری اهمیت ویژه‌ای دارد.
به گزارش  نسیم  صبا: سیدمهران عالم‌زاده در همایش مدیران و پیشکسوتان باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرمان، با بیان این‌که برای شهر پایدار نیاز به آدم‌های پایدار داریم، گفت: آدم پایدار فردی است که از سلامت جسم و روح برخوردار باشد و ورزش به سلامت جسم و روح کمک می‌کند.
 
وی با اشاره به جایگاه ورزش گفت: ورزش، ضامن سلامتی و شادابی شهروندان است و موجب اعتماد به نفس و کاهش اضطراب در افراد جامعه می‌شود.
 
شهردار کرمان فراهم کردن فضاها و زیرساخت‌های لازم در شهر برای ورزش شهروندان را مهم دانست و گفت: هم‌چنین فرهنگ‌سازی در زمینه‌ی ورزش از وظایف ذاتی شهرداری است.
 
عالم‌زاده افزود: شهرداری باید فضاهای عام‌المنفعه ایجاد کند تا مردم در آن به ورزش بپردازند.
 
وی پیاده‌روی را نیز یک نوع ورزش دانست و گفت: شهرداری باید فضاهایی ایجاد کند تا مردم در این فضاها به‌راحتی پیاده‌روی کنند.
 
شهردار کرمان هم‌چنین با بیان این‌که قهرمانان و نام‌آوران در حوزه‌های مختلف ورزش، هنر، سیاست و غیره برای ما الگو هستند، گفت: نام‌آوران رشته‌های مختلف می‌توانند نام یک شهر را در جوامع مختلف مطرح کند.
 
عالم‌زاده در رابطه با پرداختن به ورزش همگانی و ورزش قهرمانی توسط شهرداری، با بیان این‌که نگاه شهرداری به هر دو نوع ورزش همگانی و قهرمانی است، گفت: البته در شرایطی که باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری پس از 37 سال هنوز اساس‌نامه ندارد؛ پیش از پرداختن به ورزش قهرمانی، باید برای این باشگاه اساس‌نامه تدوین شود تا به‌عنوان یک نقشه‌ی راه بتوانیم براساس آن حرکت کنیم.
 
وی افزود: در این دوره به‌دنبال باشگاه‌داری نمی‌رویم؛ بلکه به‌دنبال ایجاد شورای راهبردی و مدیریت در حوزه‌ی ورزش هستیم تا مدیریت ورزش براساس نقشه‌ای که شورای راهبردی ترسیم می‌کند، حرکت کند.
 
شهردار کرمان در رابطه با نوع نگاه به باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرمان گفت: بیشتر دستگاه‌های اجرایی صرفاً برای سرویس‌دهی به کارکنان خود باشگاه ورزشی راه‌اندازی می‌کنند، اما آنچه که متعلق به شهرداری است، باید هم به درون مجموعه‌ی شهرداری و هم به شهروندان سرویس دهد.  
 
شهردار کرمان با بیان این‌که بی‌بضاعتی امکان دارد به فراخور در هر دو حوزه‌ی مالی و فکری وجود داشته باشد، گفت: بی‌بضاعتی مالی را می‌توان به فرصت تبدیل کرد، اما اگر بی‌بضاعتی فکری وجود داشته باشد، حتی اگر پول هم باشد، درنهایت با بحران روبه‌رو می‌شویم.
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba