امروز 1 ارديبهشت 1398 (ه.ش) و 21 آوريل 2019 (م)
شماره مطلب :
38241
تاريخ انتشار :
02 خرداد 1397 ساعت 13:53:01
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
سند حقوق کودک در کرمان تدوین شود
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با تاکید بر اینکه سند حقوق کودک در این استان باید تدوین شود تا بسته حقوق کودک را از مهدکودک ها تا مدرسه داشته باشیم گفت: این طرح از مهرماه سال جاری در کرمان اجرایی می شود.
سند حقوق کودک در کرمان تدوین شود
به گزارش نسیم صبا: فاطمه سادات حسینی در نشست مشاوران امور بانوان دستگاه های اجرایی استان کرمان بر حمایت از خانواده زندانیان نیز تاکید کرد و افزود: درصدد هستیم طرح بسته حقوق کودک را به شکلی اجرایی کنیم که آسیب ها برای زنانی که همسران آنها در زندان ها هستند، کاهش یابد.
وی اظهار کرد: حمایت از زنان و دختران در مدارس شبانه روزی به شکلی که این زنان مجبور به ازدواج های تحمیلی نشوند نیز باید در سال جاری به شکلی جدی و با هم افزایی توان سمن های ویژه بانوان اجرایی شود.
حسینی خاطرنشان کرد: توسعه کسب و کارها و فعالیت های کارآفرینی بانوان نیز به منظور توسعه اشتغال های خانگی دنبال می شود و آموزش های ارائه شده در این حوزه، با استقبال گسترده ای روبرو شده است.
وی تاکید کرد: با برگزاری جشن گلریزان ویژه بانوان در هشتم خرداد ماه سال جاری در کرمان درصدد ایجاد زمینه آزادی مددجویان زن جرایم غیرعمد زندان ها با جلب کمک خیران هستیم.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: بر اساس رویکرد موجود مبتنی بر کاهش جمعیت کیفری زندانها، در صدد هستیم مددجویان زن جرایم غیرعمد از زندان ها آزاد شوند. 
وی ادامه داد: هدف ما این است که در هشتم خردادماه از طریق صدا و سیما یک برنامه زنده داشته و حضور بانوان خیر را در این جشن با سه رویکرد آگاه سازی بانوان در رابطه با مسائل اقتصادی و کارآفرینی، بیان توانمندی های زنان استان کرمان و کمک به مددجویان زن جرایم غیرعمد داشته باشیم.
وی با اشاره به ورود تعدادی از بانوان به دلیل جرایم غیرعمد به زندان ها اشاره کرد و گفت: هم اکنون 20 کودک زیر 2 سال که مادران آنها زندانی هستند، در مهدکودک زندان مرکزی کرمان نگهداری می شوند.
وی خاطرنشان کرد: در ابتدای سال جاری نیز هفت مددجوی زن جرایم غیرعمد از زندان های استان کرمان آزاد شدند.
حسینی ادامه داد: در کنار کمک به آزادی مددجویان جرایم غیرعمد باید در حوزه پیشگیری و اطلاع رسانی نیز اقدامات لازم را انجام دهیم.
وی هدف اصلی امام راحل (ره) را کمک به نیازمندان و محرومان دانست و گفت: امام خمینی شخصیت بی نظیر قرن و فقیهی جامع الاطراف بودند.
وی تاکید کرد: باید با خط، سیره و روش امام راحل (ره) آشنا شد و آن را در جامعه بویژه در بین جوانان جریان دهیم.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات و آسیب های موجود استان کرمان پراکندگی فعالیت ها و اقدامات است گفت: نخستین خانه سمن ها در این استان فعال شده است.
حسینی افزود: اگر وحدت رویه نداشته باشیم، هدف نگذاری و برنامه ریزی نکنیم، قطعا نمی توانیم موفق باشیم و باید طرح های مناسبی را اجرا کنیم تا اعتبارات بیشتری نیز در این حوزه جذب شود.
حسینی به برگزاری نمایشگاه توانمندی های مددجویان کمیته امداد اشاره و بیان کرد: در این نمایشگاه بانوانی هستند که با استفاده از تسهیلاتی با مبالغ کم ایجاد اشتغال کرده و به توانمندی رسیده اند.
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba